Tudástár
Néhány mondatban leírnám Önnek, miért is jó és fontos a rendszeres masszázs.
Közel 10 éves tapasztalatom alapján kimondhatom, sokan nem fordítanak elegendő figyelmet testük fizikai állapotára. Nap, mint nap keresnek fel a munkahelyi körülmények, a helytelen életmód, krónikus betegségek, illetve sérülésekből fakadó testi problémákkal, melyek pusztán egy kis odafigyeléssel és masszázs terápiákkal jól kezelhetők, vagy akár meg is szüntethetők. Sokak számára a masszázs kizárólag közérzet javító célokat jelent, vagyis csak kényeztetés az egész. Bátran állíthatom, hogy ennél sokkal többről van szó. Vegyük sorra a hatásokat, melyek a szervezetünk működését jótékonyan befolyásolják.
- Vérkeringés: mint Ön is tudja szervezetünkben a vér akadálytalan keringése az egyik legfontosabb folyamat. A vér juttatja el a szervezetünk minden sejtjéhez a szükséges tápanyagokat, oxigént és más a szervezet irányítását szolgáló összetevőket, melyek elengedhetetlenek a zavartalan életvitelhez. A masszázs alkalmával a bőr dörzsölésével, elmozdításával javítjuk a bőr keringését, ezáltal hatékonyabban látja el a méregtelenítő tisztító funkcióját és feszesebb, rugalmasabb is lesz a bőrünk.
- Lazítás és vitalizálás: az izomzat a napi terhelést követően regenerálódni vágyik, de ha nem mozgunk, sportolunk, rendszeresen ez sokkal nehezebben megy. Ha hosszasan végzünk egy mozdulatsort (pl.: munkahelyünkön ülünk, pénztárgépnél pakoljuk a termékeket, hajolhatunk, sokat guggolunk stb.), így az izomzatunk csak egy meghatározott csoportjait dolgoztatjuk intenzíven és túlfeszítjük azokat. A megoldás a nyújtás lenne, de ez ál
talában már elmarad, tehát a feszültség tárolódik az izomzatban, majd görcsössé válik. A masszázzsal az izomrostokat, kötegeket lazítjuk dörzsölő, gyúró, vibráló technikákkal, majd a kezelés végén a nyújtással és kimozgatással visszaállítjuk az ízületek mozgathatóságát.
- Nyirokkeringés javítása: hasonlóképpen, mint a vérkeringés, elengedhetetlen a szervezet helyes működéséhez. Amikor nem megfelelő a nyirokkeringésünk, a szervezet nem képes a sejt közötti folyadékokat cserélni és így a végtagokban ödémák alakulnak ki, melyek nagyonn kellemetlenek és a vérkeringést és mozgást is az akadályozzák. Vannak olyan masszázs technikák, amelyeket kifejezetten ezekre a problémákra dolgoztak ki és remekül alkalmazhatóak.
- Feszültség oldás: a modern orvostudomány is egyre többször mutat rá a fokozott stressz okozta betegségek megsokasodására. A stressz egy feszült állapotot jelent, amit a magyar nyelv szépen tükröz is, tehát feszesek vagyunk "pattanásig feszesek az idegeink" mondjuk gyakorta, és ez az izomzatunkra is igaz lehet. A stressz elsősorban a nyak, a váll, illetve a hát izomzatában tárolódik izomfeszesség formájában. Sokszor mondjuk "majd leszakad a karom", "beszakad a hátam", "fáj a nyakam a fejem". A masszázs nem oldja meg a hétköznapi problémáinkat, de segít abban, hogy el tudjunk lazulni, ki tudjunk kapcsolni egy rövid időre, hogy a szervezet regeneráló folyamatai, újra elindulhassanak.
- Akupresszúrás hatás: a masszázs nem helyettesíti az akupresszúrát, de tudjuk, hogy a hagyományos kínai orvoslás
ban alkalmazott módszer alapján a bőrfelszín alatt húzódó meridiánok segítségével minden létfontosságú belső szervünk működése befolyásolható, helyes működésre bírható. A Thai masszázs kifejezetten ezt célozza. Itt hívnám fel a figyelmet arra a téves hiedelemre, hogy a thai masszázst általában thai lányok végzik, nem egy erotikus masszázs. A thai masszázs a keleti gyógyítás alapját jelentő meridiánokban (energia csatornák) keringő energia áramlásának helyreállítását célozza úgy, hogy azokban lévő blokkokat igyekszik megszüntetni, kézzel, vagy lábbal történő nyomások, feszítések nyújtások alkalmazásával.
.